Интер спечели за купата след продължения

Футболистите на Интер се радват след успеха.

Интер се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия, след като постигна измъчен успех над Емполи с 3:2 у дома.

Шампионите на Италия поведоха с гол на Алексис Санчес, но бяха обърнати след почивката след попадение на резервата Недим Байрами и автогол на стража на „нерадзурите“ Йонут Андрей Раду.

В първата минута от добавеното време Интер стигна до продължения след гола на Андреа Ранокия. В края на първите допълнителни 15 минути влезлият от пейката Стефано Сенси донесе драматичната победа на домакините.

Интер ще играе на четвъртфиналите с победителя от двойката Рома – Лече.

Сасуоло надви в друг мач Каляри с 1:0 и ще бъде съперник на действащия шампион Ювентус. В другите две ясни четвъртфинални двойки Милан играе с Лацио, а Аталанта се изправя срещу Фиорентина.