Левски направи 1:1 с Бохемианс

Нидерландецът Ван дер Каап дебютира за Левски в контролата.
Снимка: ПФК Левски

Отборът на Левски и чешкият Бохемианс завършиха 1:1 във втората проверка на българите в турския курорт Белек.

В 13-ата минута софийският отбор отбеляза първото си попадение от игра през 2022-а година. Точен бе Билал Бари, който се възползва от грешка в защитата на “зелените” от Прага. Новото попълнение от Бразилия Цунами проби отляво и се опита да намери мароканеца, който след рикошет в бранител на противника се оказа очи в очи с вратаря и даде аванс на “сините”.

Още с първата си атака след почивката чехите стигнаха до равенството, след като резервата Роман Квет бе точен.

В 89-ата минута Андреев спаси "сините" от поражение, като спаси вратата си след удар отблизо.

С втората проверка приключи и първата част от подготовката на Левски. 26-кратните шампиони ще останат в Турция, но ще подновят тренировки на 26 януари, след което ще изиграят още четири проверки преди да се завърнат в София.