от 07.00 часа

Валенсия и Райо Валекано напред за Купата на краля

Отборът на Валенсия продължава напред за купата на краля в Испания
Снимка: twitter.com

Валенсия и Райо Валекано се класираха за 1/2-финалите на турнира за Купата на Краля, след като победиха съответно Кадис и Майорка. Другите две двойки останали в турнира са Реал Сосиедад - Бетис и Атлетик (Билбао) - Реал (Мадрид).

Валенсия започна отлично срещата с Кадис, като поведе в 24-ата минута. Уго Дуро намери отлично Гонсало Гуедеш, като той с презицен удар в десния ъгъл на вратата направи резултата 1:0. В началото на втората част Лукас Перес изравни от дузпа. Хауме Доменек успя да докосне топката, но не съумя да спаси тима си от гол. Десетина минути преди края Валенсия стигна до успеха. След центриране от корнер Уго Дуро се възползва от неразбирателство в отбраната и прати своя тим напред в турнира.

В друг мач от вечерта Райо Валекано победи Майорка с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата падна малко преди края на първото полувреме и бе дело на Оскар Трехо. Той се разписа от дузпа дадена за нарушение на Франко Русо в наказателното поле.