Хокеистките на Канада на олимпийски финал

Канадките се поздравяват след финалната сирена.

Женският отбор на Канада по хокей на лед разгроми Швейцария с 10:3 (5:1, 3:2, 2:0) в първия полуфинал на олимпийския турнир в Пекин.

Канадките ще се опитат да спечелят първата си олимпийска титла по хокей на лед при жените и чакат победителя от другата полуфинална среща между САЩ и Финландия, която е по-късно днес.

Клеър Томпсън вкара гол и подаде за още два, а до края на първата част тимът им вкара 5 шайби. Както и в предишните си срещи, Канада взимаше успокоителен аванс в първата третина - стил, който беше затвърден и днес.

Петте гола в първия период бяха вкарани в рамките на 3:24 минути, като Блеър Търнбул и Рената Фаст вкараха в една и съща минута - 10-ата. Мари-Филип Пулен вкара два гола, и двата във втория период на срещата, а вратарката им Ан-Рене Дебиен отрази 10 изстрела. Сара Нърс се отличи с четири асистенции и помогна за шестата поредна победа на тима си..