Виктория Томова отпадна в Мексико

Виктория Томова
Снимка: Copa Colsanitas

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на старта на турнира по тенис на твърда настилка в Гуадалахара (Мексико) от категория WТА 250..

Томова загуби от поставената под номер 4 колумбийка Камила Осорио с 4:6, 3:6 след 88 минути игра.

Софиянката пропусна единствените си два шанса за пробив още в началото на двубой при 1:1 гейма, когато 45-ата в света Осорио се измъкна след изоставане от 15:40. Развръзката в първата част дойде след маратонски десети гейм при сервис на Томова, преминал през четири изравнявания и спечелен от 20-годишната колумбийка при петия сетбол.

Втората част вървеше с доминация на подаващите, но в осмия гейм Осорио успя да реализира ключов брейк и след това затвори мача при собствен сервис.

Шампионката от US Open Ема Радукану не успя да довърши двубоя си от първия кръг. Британката се отказа заради контузия срещу Дария Савил от Австралия при резултат 7:5, 6:7(4), 3:4.