Нов силен мач на Везенков при загуба на Олимпиакос в Берлин

Александър Везенков (с топката) вкара 19 точки в Берлин.
Снимка: Olympiacos BC

Отборът на Олимпиакос, където играе българинът Александър Везенков, загуби като гост на АЛБА в Берлин със 75:90 (17:16, 13:21, 21:20, 24:33) в среща от 29-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Везенков изигра нов силен мач и завърши като най-резултатен с 19 точки, 9 борби и 1 асистенция за 32 минути на терена.

Гръцкият тим изоставаше със 7 точки на почивката при 30:37, а в последната част допусна 33 точки и не успя да се пребори за победата. Поражението беше десето за Олимпиакос, който прекъсна серията си от четири поредни победи и остава на четвърто място във временното класиране.

За домакините в Германия най-полезен беше Маодо Ло с 27 точки, 5 борби и 7 асистенции. АЛБА постигна 11-и успех от 27 изиграни двубоя.

Олипиакос гостува в Литва на Жалгирис на 15 март в отложен мач от 19-ия кръг, а на 17 март приема Панатинайкос в гръцкото дерби на Евролигата.