Етър спечели бронзовите медали за Купата на България

Снимка: БФ Хандбал

Етър (Велико Търново) победи Бъки (Габрово) с 28:22 (12:13) и спечели бронзовите медали в турнира за купата на България по хандбал за жени.

"Виолетовите" триумфираха в "Арена Бяла" след силна игра след почивката. Габровки водеха с 10:7 в 22-ата минута, но миналогодишните носителки на трофея успяха да изравнят още в началото на второто полувреме при 13:13, а в последствие след серия от четири безответни попадения те дръпнаха с 20:15 в 41-ата минута и до края контролираха двубоя.

Играещата треньорка на Етър 64 Миглена Христова беше най-резултатна с 10 гола, а Александра Замишляк допринесе 9 попадения. Стефани Петрова беше най-добра за Бъки с 8 гола, а Емилия Самуилова добави 5.

Етър е рекордьор с 14 спечелени Купи на България.

На финала по-късно днес домакинът Бяла ще се изправи срещу златния медалист от първенството Свиленград.