Ливърпул се доближи на точка до Манчестър Сити

Фирмино (№9) бележи втория гол за Ливърпул в Лондон.

Отборът на Ливърпул спечели гостуването си на Арсенал с 2:0 в отложен мач от 27-ия кръг на Висшата лига и намали своето изоставане си от лидера Манчестър Сити само на една точка при равен брой мачове.

Футболистите на Юрген Клоп постигнаха девети пореден успех и събраха 69 пункта. Арсенал прекъсна своята серия от пет победи, но продължава да заема четвъртото място в класирането с 51 точки от 27 мача.

Ливърпул откри резултата в 54-ата минута, когато Тиаго Алкантара изведе по перфектен начин Диого Жота, който стреля в близкия ъгъл на Рамсдейл за 1:0. В 62-ата минута резервата Роберто Фирмино засече топката за 2:0 и на практика сложи точка на спора.

Тотнъм пък спечели гостуването си на Брайтън с 2:0 в отложен мач от 16-ия кръг. Попаденията за футболистите на Антонио Конте бяха дело на Кристиан Ромеро и Хари Кейн.