Евертън победи с 10 човека Нюкасъл след късен гол

Айоби бележи победния гол за Евертън.
Снимка: Everton FC

Евертън се наложи над Нюкасъл с минималното 1:0 у дома в отложен мач от 20-ия кръг английската Висша лига.

Двубоят бе белязан от много драматични моменти, като малко след началото на втората част на терена нахлу протестиращ човек, който се завърза за една от гредите на врата и двубоят бе прекъснат за седем минути, докато в крайна сметка стюардите разрешат проблема.

Гостите, които се намираха в значително по-добра форма от съперника, имаха повече ситуации за гол, а в 83-та минута останаха и с човек повече на терена след директния червен картон на Алан.

Протестиращият се завърза за една от вратите на

Въпреки това, дълбоко в добавеното време на срещата – в 99-та минута, Алекс Айоби хвърли в екстаз домакинските привърженици, разписвайки се след асистенция на влезлия от пейката Доминик Калвърт-Люин. По този начин „карамелите“ поеха глътка въздух и спряха серия от четири поредни загуби в Лигата и събраха актив от 25 точки, на три пред намиращия се под чертата Уотфорд, който е с два мача повече от мърсисайдци.

Нюкасъл е 14-и с 31 пункта след второто си последователно поражение.