от 07.00 часа

Тежка загуба на хокеистите ни до 18 г. на световното в София

Хокеистите на България (в червено-бели пуловери) допуснаха 8 гола.
Снимка: БФХЛ

Националният отбор на България по хокей на лед за юноши до 18 години започна участието си на световното първенство в Дивизия II, група "В" със загуба с 1:8 (1:3, 0:3, 0:2) от Нидерландия.

Срещата, която се игра в Зимния дворец в столицата, започна лошо за българския състав, който допусна попадение във вратата си след по-малко от три минути игра. Българският отбор обаче отговори моментално, като след още три минути Денис Пейчев се възползва от грешка на гостите при изнасянето на шайбата и изравни.

За съжаление това бе един от малкото хубави моменти за младите национали в мача. Още до края на първия период "лалетата" нанизаха нови два гола. Във втората третина преднината им набъбна до 6:1, в последния период нови два гола оформиха крайното 8:1.

За най-добри от двата отбора бяха посочени Флорис Воорен от тима на победителите, който вкара два гола, а в българския състав бе отличен най-младият хокеист на леда - 14-годишният нападател Александър Станимиров.

В другия мач Хърватия спечели с 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) срещу Испания, а два гола вкара Бруно Иджан.

Във вторник световното първенство продължава. Нидерландия играе с Хърватия, а от 19:00 часа България излиза срещу Испания.