Мария Мицова започна с победа в Орлеан

Мария Мицова

Мария Мицова стартира с победа на турнира по бадминтон от категория Супер 100  в Орлеан (Франция) с награден фонд 90 хиляди долара.

Българката постигна драматичен успех над Юлия Сусанто (Индонезия) с 21:15, 14:21, 21:18 за 72 минути.

След като си размениха по един гейм, в решителната трета част Мицова поведе с 16:13, а след 17:17 направи силна серия и затвори мача.

Във втория кръг левичарката от Русе ще играе с победителката от двубоя между Мари Батомен (Франция) и четвъртата поставена Айрис Ван (САЩ).

Двукратният европейски шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева са поставени под номер 1 в схемата на двойки жени. Първите съпернички на сестрите са представителките на Индия Рутапарна Панда и Светапарна Панда. Двубоят е по-късно днес в Орлеан.