Бърнли наделя над Евертън във важен мач за оцеляване

Футболистите на Бърнли ликуват след третия гол.
Снимка: Ройтерс

Бърнли постигна ключова победа с 3:2 над Евертън в битката за оцеляване във Висшата лига.

На "Търф Мор" двата отбора направиха истинско зрелище, като крайни победители излязоха домакините, срещу които бяха свирени две дузпи и трябваше да правят обрат от 1:2.

Защитникът Нейтън Колинс даде преднина на "кларетите" още в 12-ата минута, когато засече центриране на Максуел Корне.

Евертън обаче обърна до почивката с два гола от дузпи на Ричарлисон. Бразилецът изравни в 18-ата минута, а в 42-рата даде преднина на водения от Франк Лампард тим на мърсисайдци.

През второто полувреме обаче Бърнли натисна и в 57-мата минута Джей Родригес изравни за 2:2 след отлично подаване на Чарли Тейлър.

Домакините стигнаха до трите точки в 85-ата минута чрез Максуел Корне, който завърши подаване на чеха Матей Видра.

С победата Бърнли събра 24 точки от 29 мача и излезе на 18-о място. Евертън е с една позиция по-напред в класирането - на 17-о място, точно над чертата на изпадащите, с 25 точки от 29 мача.