Колорадо е във втория кръг на плейофите в НХЛ

Горещ момент пред вратата на Нешвил.
Снимка: Ройтерс

Кейл Макар и Андре Бураковски завършиха с по гол и две асистенции, а Колорадо победи Нешвил с 5:3. Така отборът записа четвърта поредна победа и отстрани своя съперник в първия кръг на плейофите на Купа "Стенли" в Националната хокейна лига.

Колорадо имаше най-добрите показатели в Западната конференция през редовния сезон стана първият отбор, който се класира във втория кръг.

Нейтън Маккинън отбеляза гол на празна врата за Колорадо, а Джей Ти Компер имаше две асистенции. Вратарят на Авеланж Павел Франкуз спря 28 от 31 удара. Той получи шанс за изява на мястото на Дарси Куемпер, който беше ударен в окото в игра номер 3.

Сидни Кросби отбеляза гол и даде две асистенции, за да достигне границата от 200 точки в кариерата си в плейофите и поведе домакина Питсбърг до категоричен успех със 7:2 над Ню Йорк Рейнджърс. Така вече „пингвините“ имат аванс от 3:1 победи в първи кръг на елиминациите в Източната конференция.

Джейк Гюнцел добави гол и асистенцияза Питсбърг, които отбелязаха пет пъти във втория период. Майк Матисън, Марк Фридман, Дантън Хайнен, Джеф Картър и Евгени Малкин бяха точни, а Крис Летанг направи две асистенции. Вратарят Луис Доминг направи 22 спасявания.

Алексис Лафрениер и Адам Фокс се разписаха за Рейнджърс. Вратарят на Ню Йорк Игор Шестеркин допусна 6 гола при 30 удара и бе заменен в третата част от стража с български корени Александър Георгиев, който отрази 10 от 11 изстрела.

Картър Верхаге  отбеляза втория си гол в мача 4:57 след старта на продължението, като така донесе успех на Флорида с 3:2 при визитата на Вашингтон. Резултатът в серията вече е изравнен до 2:2 победи.

Сам Рейнхарт отбеляза другия гол на Флорида, а Аарон Екблад направи две асистенции. Вратарят на Флорида Сергей Бобровски се отчете с 14 спасявания.

Джони Годро отбеляза гол от дузпа и направи асистенция, а Калгари се наложи с 4:1 като гост над Далас.  По този начин серията от първия кръг на плейофите в Западната конференция бе изравнена до 2:2 победи.