Интер спечели и запази интригата в Италия

Лаутаро Мартинс (№10) вкарвна третия гол в за Интер.

Лаутаро Мартинес вкара два гола и Интер победи с 3:1 Каляри в мач от предпоследния кръг на италианското първенство по футбол, с което "черно-сините" запазиха интригата в битката за титлата и оставиха развръзката за следващия уикенд. Лидерът Милан спечели с 2:0 срещу Аталанта по-рано в неделя и води с две точки на върха.

Носителят на купата поведе в 25-ата минута чрез Матео Дармиан, а Мартинес вкара втория гол шест минути след почивката. Хараламбос Ликоянис върна Каляри в мача в 54-ата минута, но аржентинският нападател на гостите бе точен отново шест минути преди изтичането на редовното време за крайното 3:1.

За да защити шампионската си титла, Интер трябва да победи Сампдория у дома в неделя, а Милан трябва да загуби срещу Сасуоло. На Каляри също му трябва победа в последния кръг, тъй като отборът е на две точки зад Салернитана на 17-ото място и за момента изпада.