Пожар забави мача на Канада на световното по хокей на лед

Хокеистите на Канада (в черно-бели пуловери) победиха с 6:3 Казахстан.

Канада остана на леда почти до полунощ, за да продължи победната си серия на световното първенство по хокей на лед за мъже във Финландия. Канадците победиха Казахстан с 6:3, а пожар на пързалката промени малко програмата на шампионата в четвъртък.

Малък пожар в ледената зала в Хелзинки задейства алармите малко преди двубоя между Германия и Дания. Всички в съоръжението бяха евакуиранr, а играчите трябваше да чакат отвън с цялата екипировка и на кънки.

Международната федерация по хокей на лед заяви, че няма пострадали, но инцидентът все пак отложи началото Германия - Дания и на следващия мач Канада - Казахстан.

Нападателят на Бъфало Дилън Козенс отбеляза хеттрик за четвъртата победа на Канада в четири мача. Все пак не беше лесно срещу Казахстан, който за кратко поведе на два пъти в първия период и изоставаше с един гол 12 минути до края на третата част, преди Козенс да вкара петото попадение за Канада и след това още едно за крайното 6:3.

По един гол за канадците добавиха Дрейк Батърсън, Адам Лоури и Деймън Сивърсън.

Канада води в класирането на група "А" с 12 точки, пред Швейцария с 12 точки, Германия с 9 точки и други.

САЩ спечели срещу Великобритания с 3:0.Бен Майерс да даде преднина на американците по средата на втората част. Кийфър Белоус вкара два гола през третата третина.

Германия надделя над Дания с 1:0 за третата си победа, а Чехия спечели убедително срещу Латвия с 5:1.