Верстапен спечели "Гран при" на Испания

Макс Верстапен

Макс Верстапен спечели четвъртата си победа от началото на сезона във Формула 1, след като се възползва по най-добрия начин от провала на големия си конкурент през този сезон – Шарл Льоклер и триумфира в Гран При на Испания във Формула 1. Успехът на Ред Бул бе пълен, след като Серхио Перес завърши на второ място. На подиума се качи и Джордж Ръсел с Мерцедес, който направи ново добро състезание и дори води колоната за няколко обиколки.

Прогресът на Мерцедес бе видим, след като Люис Хамилтън завърши на 5-о място, въпреки че в началото на надпреварата де сблъска с Кевин Магнусен и се свлече до дъното, но с добра стратегия си проби път нагоре.

На една позиция от подиума остана Карлос Сайнс – младши с Ферари, който стартира слабо и загуби няколко позиции, а в 8-ата обиколка дори се завъртя и излезе от пистата. В края испанецът обаче успя да изпревари Хамилтън и така си гарантира 12 точки за генералното класиране.

По публикацията работи: Георги Димитров