Финландия на полуфинал след обрат на световното по хокей на лед

Мяеналанен (№80) вкарва четвъртия гол за Финландия.

Отборите на домакина Финландия и САЩ постигнаха победи на четвъртфиналите на световното първенство по хокей на лед за мъже и ще се срещнат в мач за класиране на финала. В другия полуфинал ще играят Канада и Чехия, а срещите са на 28 май. Шампионатът се провежда във Финландия.

Домакините победиха Словакия с 4:2, а САЩ надигра Швейцария с 3:0 в четвъртфиналните си двубои.

Марко Антила се отличи с ново страхотно представяне на световното първенство, реализирайки два гола и асистенция за успеха с 4:2 срещу словаците. Те поведоха в първата третина с два гола, дело на Адам Сикора и Павол Регенда.

Антила намали за 1:2 преди края на периода, а в началото на втория изравни за 2:2 с второто си попадение в мача. Сакари Манинен и Саку Мяеналанен донесоха успеха на Финландия в последната третина.

В последният четвъртфинал тимът на САЩ се справи с 3:0 срещу Швейцария с попадения на Бен Майърс и Адам Годет в първия период, а в последната третина Майърс оформи крайния резултат с втория си гол в срещата.

В другите четвъртфинали Канада отстрани Швеция с 5:4 (след продължение), а Чехия победи Германия с 4:1.