Везенков с "дабъл-дабъл" за успеха на Олимпиакос в първенството

Александър Везенков наниза 20 точки.
Снимка: Olympiacos BC

Българският национал Александър Везенков и Олимпиакос се доближиха на победа от финала в баскетболното първенство на Гърция. Българинът и отборът му не оставиха шансове на Промитеас (Патра) след 102:72 като гости и вече водят с 2-0 успеха в полуфиналната серия.

206-сантиметровото крило даде тон на Олимпиакос с "дабъл-дабъл" – 20 точки и 10 борби, които допълни с 2 асистенции и 1 открадната топка за 25 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си играчът от Идеалната петица на Евролигата бе 1/3 от средно разстояние, 3/3 зад дъгата и 9/10 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От съотборниците на Везенков Хасан Мартин финишира със 17 точки и 6 борби. Маркус Фостър бе най-добър за Промитеас Патра с 19 точки.

Това бе четвърти пореден успех за Олимпиакос в плейофите на гръцкия елит. Следващият мач от сериятаще бъде на 4 юни в Пирея.