Жирона се завърна в Ла Лига

Футболистите на Жирона ликуват след победата в Тенерифе.
Снимка: Girona FC

Отборът на Жирона спечели с 3:1 като гост в реванша от финалния плейоф срещу Тенерифе и се завръща в Ла Лига, след като за последно игра там през сезон 2018/19. Преди седмица първата среща завърши 0:0, а каталунците показа по-голяма ефективност при визитата си на стадион "Елиодоро Родриго Лопес".

Разочарованието за Тенерифе е огромно. Отборът от Канарските острови щеше да спечели промоция дори и при равенство заради по-предното си класиране в редовния сезон, но пропусна шанса си да се завърне сред най-добрите след 12-годишна пауза.

В 40-ата минута Серхио Гонсалес игра с ръка в наказателното си поле и Жирона получи дузпа, реализирана от уругвайския ветеран Кристиан Стуани.

Тенерифе натисна след почивката и в 59-ата минута Карлос Руис изравни с глава след центриране на Алекс Коредера.

В 68-ата минута Жирона нанесе нов удар. Баена напредна по десния фланг и опита центриране, но топката се отклони от тялото на Хосе Леон и влезе във вратата на домакините. В 80-ата минута грешка в защитата на Тенерифе позволи на младока Арнау Мартинес да оформи крайното 3:1.

Каталунският тим завърши шести в редовния сезон и зае последното място, даващо право на участие в плейофите.