Кузманов е на победа от основната схема на Уимбълдън

Димитър Кузманов
Снимка: Bengaluru Open

Втората ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов стигна до финалния кръг на квалификациите за Уимбълдън.

На корт 1 на комплекса в Роухемптън той победи деветия поставен Педро Качин от Аржентина с 6:4, 3:6, 6:4 след 2:15 часа игра.

Кузманов проби в откриващия гейм, а после имаше шансове за нов брейк в третия и седмия гейм, но не успя. В десетия 28-годишният пловдивчанин сервираше за сета. Той поведе с 40:15 и реализира втората си възможност.

В следващата част аржентинецът стигна до първите си две точки за пробив в осмия гейм и успя при втората възможност, за да поведе с 5:3. След това Качин изравни частите с гейм на нула.

В заключителния сет Кузманов отрази общо четири брейкбола преди сам да пробие за 5:3. След това той сервираше за победата, но допусна рибрейк. Мико не се отчая и веднага поведе с 40:15 и реализира още първия си мачбол.

Българинът записа 31 печеливши удари (2 аса) при 26 непредизвикани грешки (2 двойни).

Той си осигури 16 точки за световната ранглиста, където е №175, както и 37 652 евро от наградния фонд на турнира.

Следващият му съперник е Енцо Куако от Франция, който е №207 в световната ранглиста. При нов успех Кузманов ще дебютира в основната схема на турнир от Големия шлем.

По-късно днес на корта в Роухемптън ще излезе и Изабелла Шиникова, която ще играе във втория кръг на квалификациите с Янина Викмайер от Белгия.