Нидерландец продължи серията си в Големия шлем

Ботик ван де Зандсулп

Ботик ван де Зандсхулп от Нидерландия се класира за третия кръг на Уимбълдън. Така поставеният под №21 тенисист в четвърти пореден турнир от Големия шлем достига поне до 1/16-финалите. Серията му започна на US Open миналата година, където игра четвъртфинал. През 2022-а Ван де Зандхулп стигна до трети кръг на Откритото първенство на Австралия и на „Ролан Гарос“.

Нидерландецът направи обрат днес в Лондон срещу Емил Русувуори от Финландия и го победи след 3:6, 6:1, 6:4, 6:4 за два часа и 25 минути игра.

26-годишният играч от Вахенинген направи общо четири пробива в мача, а допусна един. Ван де Зандсхулп записа 38 печеливши удари (девет аса) при 41 непредизвикани грешки (пет двойни).

Следващият му съперник ще бъде Ришар Гаске. Френският ветеран отстрани Макензи Макдоналд от САЩ с 6:3, 3:6, 6:4, 6:3.

Продължава и Ник Кириос. Ексцентричният австралиец даде само шест гейма на Филип Крайинович от Сърбия и го победи с 6:2, 6:3, 6:1. Кириос завърши с впечатляващите 24 аса.