Халеп на полуфинал в Лондон без загубен сет

Румънката ще играе срещу Елена Рибакина

Симона Халеп за трети път е на полуфинал в Лондон.

Шампионката от 2019 година Симона Халеп се класира на полуфиналите на Уимбълдън без загубен сет.

Румънката, която е №16 в схемата, се наложи над №20 Аманда Анисимова от Съединените щати с 6:3, 6:4.

Халеп игра почти безгрешно в мача. Тя разчиташе без проблеми сервиса на Анисимова и в първия сет спечели пет поредни гейма след 0:1.

Във втория тенисистката от Констанца отново стигна до 5:1, но тогава американката заигра на върха на възможностите си и върна единия пробив. При 5:4 румънката отново сервираше за място на полуфиналите и от 0:40 стигна до мачбол и го реализира след бекхенд в аут на съперничката.

Аманда Анисимова

Симона завърши с 11 печеливши удари при едва 6 непредизвикани грешки. За Анисимова съотношението беше 13-27.

„Развълнувана съм, играх срещу мощна съперничка, но успях да спечеля, което ме прави щастлива. Всичко е добре, когато завърши добре. Мисля че играя най-добрия си тенис от 2019 година насам“, коментира 30-годишната румънка.

За място на финала Халеп ще спори с Елена Рибакина от Казахстан. Тя се наложи над Айла Томлянович (Австралия) след обрат 4:6, 6:2, 6:3 след час и 53 минути игра.

Рибакина завърши с 15 аса и общо 32 печеливши удара при 28 непредизвикани грешки.

В другия полуфинал при жените световната номер 2 Онс Жабьор ще играе с непоставената германка Татяна Мария. Двата мача ще се играят в четвъртък.