от 15.00 часа

Виктория Томова ще дебютира в топ 100

Виктория Томова

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за полуфиналите на тенис турнира в Гродзиск Мазовиецки в Полша и по този начин си осигури дебют в топ 100 на световната ранглиста на 8 август.

Четвъртата поставена Томова беше категорична срещу представителката на домакините и №7 в схемата Катаржина Кава и я победи с 6:3, 6:1 за малко повече от един час игра.

Виктория проби за 2:0 в първия сет и това ѝ беше достатъчно, за да го спечели. Във втория 27-годишната софиянка даде само един гейм на съперничката – пробив за 3:1.

Успехът донесе 50 точки на Томова, което я изкачва до 99-ото място в класацията на WTA. Така тя става осмата българска тенисистка в челната стотица след Мануела, Катерина и Магдалена Малееви, Елена Пампулова, Любомира Бачева, Павлина Стоянова, Сесил Каратанчева и Цветана Пиронкова.

За място на финала Вики ще спори с победителката от мача между водачката Магда Линет (Полша) и Вероника Кужмова (Словакия).