ПСЖ направи за смях Лил

Неймар и Мбапе се забавляваха срещу Лил

ПСЖ размаза Лил при гостуването на бившия шампион на Франция, побеждавайки със 7:1. В този мач парижани записаха и най-бързия гол в историята на Лига 1, след като се разписаха за 8,35 секунди във вратата на съперника.
Неймар изпълни център, върна към Верати, той пак към Неймар, Неймар пусна леко към Лео Меси, който с перфектен далечен пас намери стартиралия Килиан Мбапе. Френският нападател елегантно прехвърли вратаря на домакините и отбеляза за 0:1.
Този гол даде криле на ПСЖ. В 8-ата минута Неймар бе в добра позиция, но пропусна.
В 17-ата минута гол на Лионел Меси не бе зачетен заради засада.
В 27-ата минута Нуно Мендеш подаде хубав пас, който намери Меси в наказателното поле. Аржентинецът стреля бързо и топката влетя в мрежата за 0:2.
Само след още 12 минути игра падна и третото попадение. Афраф Хакими получи чудесно подаване от Неймар и се озова сам срещу вратаря, като не сбърка за 0:3.
2 минути преди почивката бразилският нападател Неймар стреля в долния десен ъгъл на вратата, вкарвайки четвъртия гол в мача.
Второто полувреме започна така, както завърши първото – с гол за ПСЖ.
Неймар пое подаване и стреля неспасяемо в десния ъгъл за 0:5.
В 54-ата минута домакините все пак върнаха един гол. Джонатан Бамба пое отбита от Джанлуиджи Донарума топка и я мушна в мрежата за 1:5.
Последваха два пропуска за ПСЖ. Първо Меси, а после Маркиньос бяха близо до шести гол, но се успяха.
Все пак в 66-ата минута 6-тия гол бе факт. Килиан Мбапе получи подаване в наказателното поле и без да се замисли изпрати топката в мрежата.
Последният гол падна в 87-ата минута. Неймар намери Мбапе и той оформи своя хеттрик за крайното 1:7.

По публикацията работи: Георги Димитров