Калояна Налбантова ще играе за титлата на европейското

Калояна Налбантова спечели последните 6 точки в полуфинала.
Снимка: Badminton Europe

Поставената под №10 в схемата на европейското първенство по бадминтон до 19 години в Белград Калояна Налбантова е на финал.

Българката преодоля финландската левичарка Нела Нюквист с 21:16, 21:19 след 34 минути игра и стигна до мача за титлата без да загуби нито гейм.

Еврошампионката до 17 години Налбантова пое инициативата от самото начало и задължителната пауза дойде при 11:8 точки за нея. После Калояна стигна до 20:16 и реализира още първия се геймпойнт след форхенд в аут на съперничката.

Втората част беше много равностойна. Почивката дойде при 11:10 за Нюквист. След това скандинавката взе още три поредни точки преди 16-годишната състезателка от Първомай да прекъсне серията ѝ при 11:14. В края на гейма Налбантова успя да настигне опонентката си от 15:19 до 19:19. После взе и следващата точка и получи мачпойнт, който реализира незабавно с плоско перо по диагонала.

За златния медал Калоята ще играе в събота срещу петата в схемата Лайза Къртин от Англия.