Топалова отпадна във Виена след 3 часа игра

Гергана Топалова
Снимка: Иво Димитров

Седмата поставена Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на тенис турнира на клей във Виена, който е с награден фонд 25 хиляди долара.

Тя отстъпи на партньорката си на двойки и №3 в схемата на сингъл Даниела Висмане от Латвия с 6:7(7), 6:2, 5:7 в мач, продължил 3 часа и 10 минути.

Двете си размениха по два пробива в първите четири гейма. След това латвийката направи брейк за 6:5 и после сервираше за частта. Топалова отказа да се предаде, отрази сетбол, след което направи рибрейк. После се стигна до тайбрек, в който 22-годишната пловдивчанка отрази още един сетбол при 5:6 точки, после сама имаше такъв при 7:6, но не успя и в последствие загуби частта.

Вторият сет започна с два пробива и три гейма на нула в полза на Гергана.Този аванс беше достатъчен и тя с лекота изравни сетовете.

В заключителната част българката поведе с ранен пробив, но съперничката ѝ успя да го върне за 2:3, а след това и да направи брейк в заключителния ,12-и гейм, с който спечели срещата.

По-късно днес Топалова и Висмане ще играят полуфинал на двойки срещу Жива Фалкнер (Словения) и Амариса Тот (Унгария).