от 12.00 часа

Меси вкара 2 гола за победа №100 с Аржентина

Лионел Меси ликува, след като вкара 90-ия си гол в националния отбор.
Снимка: Ройтерс

Лионел Меси записа победа номер 100 с националния отбор на Аржентина, след като отбеляза два гола за успеха на тима над Ямайка с 3:0 в контролна среща, играна в Ню Джърси, Съединени щати.

Седемкратният носител на "Златната топка" влезе в игра в 56-та минута и се разписа два пъти в заключителните пет минути на двубоя, за да достигне 90 гола за Аржентина, с което се превърна в голмайстор номер 3 на национално ниво в историята на футбола след Кристиано Роналдо и Али Даеи.

Третото попадение за шампионите на Южна Америка вкара нападателят на Манчестър Сити Хулиан Алварес. Това бе последен мач за Аржентина преди началото на Световното първенство в Катар, като тимът вече е в серия от 35 поредни двубоя без загуба и е само на два от рекорда на Италия - 37 срещи, регистрирани в периода 2018-2021.

По публикацията работи: Любомир Тодоров