Каспер Рууд отпадна на старта в Токио

Каспер Рууд приключи рано.

Третият в световната ранглиста Каспер Рууд отпадна още в първи кръг на тенис турнира от категория АТР 500 в Токио, след като загуби от испанеца Жауме Мунар с 3:6, 3:6. Срещата продължи около един час и 35 минути.

Поставеният под номер 1 в схемата норвежец, който тази година игра финали на "Ролан Гарос" и Откритото първенство на Съединените щати, започна лошо срещата и изостана с 1:5 след два пробива. Рууд върна единия брейк, но за повече нямаше сили така отстъпи с 3:6.

Във втората част Мунар отново бе по-солиден на корта и повтори резултата от първата част. Той спаси четири от петте възможности за пробив, които се откриха пред съперника.

В спор за място на четвъртфиналите Мунар ще играе срещу своя сънародник Педро Мартинес.