Лудогорец търси втора победа в Лига Европа

Двубоят с ХИК ще бъде предаван от БНР

Лудогорец завърши наравно в Хелзинки преди седмица.

Отборът на Лудогорец приема ХИК Хелзинки в търсене на втора победа в турнира Лига Европа. Шампиоите на България, които стартираха с успех над Рома с 2:1 в Разград, приемат финландския шампион днес, от 22:00 часа. Двубоят ще бъде предаван по програма "Хоризонт" на БНР.

Българският първенец направи равенство 1:1 при гостуването на скандинавците миналата седмица. И двата тима имаха своите шансове за победа, но в крайна сметка закономерно поделиха точките. Възпитаниците на Анте Шимунджа влизат във важния сблъсък на второ място в група С на надпреварата с актив от 4 точки, на една пред третия Рома и на три пред последния ХИК.

В другия мач от групата водачът Бетис ще търси четвърта победа срещу състава на Жозе Моуриньо в Севиля от 19:45 часа.

На Лудогорец му остават още два мача в груповата фаза на втория по сила евротурнир. След домакинството на ХИК предстои още един двубой в Разград – срещу Бетис, на 27 октомври, четвъртък, от 19:45 часа българско време. Българският тим завършва кампанията си с гостуване на Рома седмица по-късно на 3 ноември от 22:00 часа.