Барселона разгроми Атлетик

Сержи Роберто от Барса стреля към вратата на Унай Симон.

Отборът на Барселона победи гостуващия Атлетик (Билбао) с 4:0 в двубой от 11-ия кръг на испанското първенство по футбол.

Усман Дембеле изигра страхотен мач и се отличи с гол и три асистенции. Той откри резултата в 12-ата минута с глава, а след това подаде за попаденията на Сержи Роберто в 18-ата, Роберт Левандовски в 22-ата и Феран Торес в 73-ата минута. Каталунците доминираха изцяло в срещата, вкараха три гола до почивката и без проблеми стигнаха до успеха.

Каталунците заемат второ място в класирането на Ла Лига с 28 точки, с три по-малко от водача Реал (Мадрид). Атлетик е на шеста позиция с 18 точки.

В следващия кръг на 29 октомври Барселона ще гостува на Валенсия, а преди това испанският тим има двубой с Байерн в Шампионската лига.