Алекс Николов с 14 точки при загуба на Лубе

Алекс Николов беше титуляр срещу Перуджа.
Снимка: LUBE Volley

Българският волейболен национал Александър Николов и неговият отбор Кучине Лубе (Чивитанова) претърпяха трето поражение в италианската Суперлига. Воденият от Анджело Лоренцети загуби от Сър Сейфти (Перуджа) с 1:3 гейма (25:20, 25:27, 18:25, 19:25) в изтеглен мач от 11-и кръг на първенството, изигран в "Еуросуоле Форум".

Алекс Николов бе титуляр завърши с 14 точки (3 аса, 2 блокади), като бе втори по резултатност. Пункт повече записа Габи Гарсия Фернандес (4 аса). С 10 точки приключи Матия Ботоло (2 аса). За съперника Камил Семенюк бе над всички с 18 пункта (3 аса, 3 блокади). 15 точки добави Уилфредо Леон (3 аса), а Хайме Хесус Ерера се отчете с 14 пункта (3 аса, 1 блокада).

Лубе е четвърти в класирането с 9 точки (3 победи, 3 загуби), Перуджа е лидер с 15 пункта (5 победи) и мач по-малко.

По публикацията работи: Любомир Тодоров