от 21.00 часа

Калояна Налбантова на четвъртфинал след обрат

Калояна Налбантова
Снимка: БФБадминтон

Европейската шампионка по бадминтон за девойки до 19 години Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на международния турнир за мъже и жени в Будапеща.

Тръгналата от квалификациите българка направи обрат срещу Жозефин Йенсен от Дания и я победи след 11:21, 21:12, 21:19 след почти час игра.

В решителния трети гейм Налбантова водеше с 11:9 при задължителната почивка. След това обаче имаше проблем с блистер на дланта на играещата дясна ръка и трябваше да повика физиотерапевт на корта. Датчанката взе преднина от 4 точки, но възпитаничката на Стилиян Макарски се върна в двубоя и изравни при 18:18. След това бадминтонистката от Първомай стигна до мачпойнт, когато Йенсен изпрати сервиса си в аут, и го реализира веднага с мощен смаш по правата.

Следващата ѝ съперничка е водачката в схемата Полина Бухрова от Украйна, с която се готвеха заедно на лагер в София и играха двойки.

При мъжете Даниел Николов отстъпи във втория кръг на третия поставен Чиа Хао Ли от Китайско Тайпе с 10:21, 11:21.