Байерн разгроми Вердер, Груев започна титуляр

Илия Груев (вляво) се бори за топката с Мазрауи от Байерн.

Шампионът Байерн разгроми с 6:1 гостуващия Вердер в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. Резултатът бе открит от Джамал Мусиала още в 6-ата минута на двубоя, но гостите успяха да изравнят само четири минути след това благодарение на Антони Юнг.

След това обаче на терена имаше само един отбор, а с хеттрик се отличи Серж Гнабри, който се разписа н 22-ата, 28-ата и 82-ата минута. Между попаденията на германския национал Леон Горетцка вкара в 26-ата минута,  а точка на спора сложи Матис Тел в 85-ата минута.

В редиците на гостите титуляр беше и българският национал Илия Груев-младши, който обаче бе заменен в 59-ата минута.

Баварците водят в класирането с 31 точки, следвани от Фрайбург с 27 и Унион с 26 точки. Вердер е седми с 21 точки.