от 21.00 часа

Джокович постигна втори успех на финалите на АТР

Джокович продължава без загубен сет в Торино.

Петкратният шампион от финалните турнири на АТР Новак Джокович записа втора победа в Червената група в Торино.

Сърбинът се наложи над Андрей Рубльов от Русия с 6:4, 6:1 след 66 минути игра и си осигури място на полуфиналите.

В първата част всеки печелеше сервис геймовете си до десетата игра. Тогава Джокович стигна до точка за пробив след отличен ретур и веднага затвори сета с още едно печелившо връщане на началния удар на съперника.

Играта на Рубльов се разпадна, той започна с нервните изблици и хвърлянето на ракетата. Ноле се възползва максимално и поведе с 5:1 след два пробива. После 35-годишният белградчанин сервираше за спечелване на срещата. Той стигна до два мачбола и реализира първия с форхенд уинър.

Джокович наниза 12 аса за успеха и спечели 94 процента от точките при разигран първи сервис.

В късния двубой в „Пала Алпитур“ играят загубилите първите си мачове в Червената група Стефанос Циципас и Даниил Медведев.

По публикацията работи: Любомир Тодоров