от 07.00 часа

Адриан Андреев приключи във Финландия

Адриан Андреев
Снимка: Joonas Ojala @joonasco

Третата ракета на България в мъжкия тенис Адриан Андреев отпадна на четвъртфиналите на чалънджъра в зала в Хелзинки, който е от категория 90.

Той отстъпи на осмия поставен нидерландец Йеле Селс след 3:6, 4:6.

В първата част Селс успя да пробие за 4:2 гейма, а 21-годишният софиянец не успя да реализира двата си брейк пойнта преди това.

Нидерландецът стартира с пробив следващия сет и след това, макар и трудно го затвърди за 2:0. Андреев успя да направи рибрейк при 2:2. След това българинът взе подаването си и за първи път в двубоя поведе в резултата.В осмия гейм 21-годишния Адриан имаше две поредни точки за нов брейк, но не успя и Селс взе подаването си за 4:4. В следващата игра 133-тият в света нидерландец поведе с 40:15 и проби, след което сервираше за място на полуфиналите. След отличен ретур Андреев стигна до точка за връщане на пробива, но не успя. После Селс стигна до мачбол и го реализира след форхенд в мрежата на съперника.

Българинът си тръгва с 18 точки за световната ранглиста, където е №220 тази седмица.

По-късно днес Димитър Кузманов играе срещу швейцареца Леандро Рийди.