Андреев спечели във Валенсия и влиза в топ 200

Адриан Андреев
Снимка: Sofia Open

Третата ракета на България в мъжкия тенис Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на чалънджъра на клей във Валенсия, който е от категория 90 и ще дебютира в топ 200 на класацията на АТР в понеделник.

Той се наложи над №271 в ранглистата Иван Гахов от Русия с 6:4, 3:6, 6:3 след 2:27 часа игра.

В първата част руснакът поведе с 4:1, но след това Андреев направи обрат и спечели пет поредни гейма, а с това и сета.

В следващия Гахов проби за 2:0 и този път удържа аванса си, за да изравни частите.

Българинът направи брейк за 3:1 в заключителния сет и след това успя да го затвърди. При 5:3 21-годишният софиянец сервираше за победата. Той поведе с 40:0 и реализира третия си мачбол.

Така Андреев си осигури 18 точки за световната ранглиста, където е №207 сега, но от понеделник ще дебютира в топ 200.

Следващият съперник на Адриан е Никола Милойевич от Сърбия.