Андреев взе сет на нула, но отпадна във Валенсия

Адриан Андреев
Снимка: Oeiras Open

Адриан Андреев отпадна на четвъртфиналите на чалънджъра във Валенсия от категория 90 на клей, въпреки че взе сет на нула.

Третата ни ракета отстъпи на Никола Милойевич от Сърбия след 6:0, 4:6, 4:6 за 2 часа и 23 минути игра.

В първата част 21-годишният софиянец беше безкомпромисен и не даде и гейм на съперника, който успя да спечели само десет точки от 47 разиграни.

Във втория Милойевич откри сметката си с пробив в първия гейм, но Андреев го върна за 2:2. Сърбинът направи нов брейк за 5:4 и след това взе частта с гейм на нула.

Българинът допусна брейк и на старта на решителния сет. В петия гейм той отрази цели четири точки за нов пробив и взе подаването си. В деветия гейм Милойевич стигна до два мачбола, но Адриан ги спаси. След това 27-годишният сърбин сервираше за място на полуфиналите. Андреев стигна до точка за връщане на пробива, но не успя и след това съперникът затвори срещата.

Софиянецът си тръгва с 18 точки за световната ранглиста, където е №207 сега, но в понеделник ще дебютира в топ 200 на класацията на АТР.