Атлетик (Билбао) е последният осминафиналист за купата

Футболистите на Атлетик (в червено бяло) вкараха 6 гола.
Снимка: Athletic Club

Отборът на Атлетик (Билбао) е последния осминафиналист в турнира за Купата на краля в Испания.

Баските разгромиха с 6:1 като гост Елденсе. Гостите взеха преднина от два гола до почивката чрез Нико Уилямс в 35-та и Алекс Беренгер в 41-та минута. Олег Сарагоса вкара трети гол в началото на втората част, а Беренгер направи 4:0 с втория си гол в мача в 65-а минута.

Елденсе стигна до почетно попадение в 67-ата минута чрез Марио Соберон. Атлетик дооформи разгрома след автогол на Рубен Мачадо и попадение на Икер Муниаин в последната минута.

За осминафиналите в турнира се класираха още Барселона, Реал (Мадрид), Бетис, Атлетико (Мадрид), Алавес, Селта, Еспаньол, Леванте, Майорка, Осасуна, Реал Сосиедад, Севиля, Хихон, Валенсия и Виляреал, а жребият за тази фаза ще се тегли на 7 януари.