Меси се разписа при завръщането си

Лео Меси бележи за 2:0 срещу Анже.

Лионел Меси вкара гол при завръщането си за Пари Сен Жермен, който спечели с 2:0 срещу Анже в мач от 18-ия кръг на френското първенство по футбол. Така столичаните увеличиха преднината си на върха на шест точки, след като преследвачът Ланс спечели само една в гостуването си срещу Страсбург.

Меси бе посрещнат топло от публиката на Пари Сен Жермен, въпреки че вкара два гола за Аржентина на финала срещу Франция. Той се разписа от близко разстояние в 72-ата минута след асистенция на Норди Мукиеле, който подаде и за попадението на Юго Екитике през първата част.

Ланс допусна обрат в Страсбург, след като поведе чрез Алекси Клод-Морис в 11-ата минута, а Санджин Пърчич и Кевин Гамейро нанизаха две светкавични попадения до 16-ата. Лоис Опенда обаче изравни след половин час с глава и в крайна сметка мачът завърши 2:2.

Така Ланс е втори с две точки пред Марсилия, който надви Троа с 2:0 като гост. Точни за победата бяха Шансел Мбемба и Джордан Верету.