Барса и Реал продължават за купата

Винисиус се радва, след като е вкарал за 1:2 срещу Виляреал.
Снимка: Real Madrid CF

Отборите на Барселона и Реал (Мадрид) се класираха за четвъртфиналите на Купата на краля в Испания.

Каталунците имаха лесна задача при гостуването си на третодивизионния Сеута и спечелиха с 5:0. Рафиня откри резултата малко преди почивката, а Роберт Левандовски (2), Ансу Фати и Франк Кеси вкараха след почивката.

Реал имаше доста повече проблеми при гостуването си на Виляреал, като на "Ел Мадригал" домакините дръпнаха с два гола през първото полувреме след попадения на Етиен Капу в 4-та и Самуел Чуквуезе в 42-та минута. Винисиус върна Кралския клуб в двубоя в 57-та минута, а 12 минути по-късно Едер Милитао изравни. В 86-та минута Дани Себайос донесе успеха на мадридчани с 3:2.

Така Барселона и Реал се превърнаха в последните два тима, намерили място в четвъртфиналите на турнира. Там са още Атлетико (Мадрид), Осасуна, Атлетик (Билбао), Валенсия, Севиля и Реал Сосиедад. Жребият за следващата фаза ще се тегли днес.