Интер продължава за Купата на Италия

Вратарят на Аталанта Мусо (в зелено) стреля с глава към колегата си Онана.

С гол на защитника Матео Дармиан в 57-ата минута Интер победи с 1:0 Аталанта в първата среща от четвъртфиналите на турнира за купата на Италия в Милано

Успехът гарантира на  домакините класиране за полуфиналите на надпреварата за четвърта поредна година, като така "нерадзурите" продължават защитата на трофея си от миналия сезон.

Дармиан вдигна на крака публиката на "Сан Сиро" с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле след комбинация между Николо Барела и Лаутаро Мартинес. За бившия играч на Манчестър Юнайтед това бе едва втори гол през сезона във всички турнири.

До края на мача гостите от Бергамо бяха по-активният отбор на терена, но чистите голови положения пред вратата на Андре Онана липсваха.

На полуфиналите Интер ще играе с победителя от двойката между Лацио и Ювентус, като този четвъртфинал ще се играе в четвъртък.