Барса надигра Байерн в Евролигата

Уайлър-Баб от Байерн стреля към коша на Барселона..

Отборът на Барселона записа 15-а победа в Евролигата по баскетбол за мъже, надигравайки като домакин Байерн със 72:70 (21:14, 13:19, 17:14, 21:23) в среща от 23-ия кръг на международната надпревара. Каталунците заемат третото място, докато германският тим е 14-и с актив 9-14.

Домакините започнаха силно и натрупаха 7 точки аванс след 10 минути игра, но до почивката Байерн навакса само до 1 точка изоставането си – 33:34. Двубоят бе оспорван и през второто полувреме, но баскетболистите на Барселона удържаха победата.

Никола Миротич отбеляза 12 точки и 3 борби за успеха, а за гостите Ник Уайлър-Баб завърши с 15 точки и 3 борби.

Армани Олимпия (Милано) надви сръбския Цървена звезда у дома със 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19). С осмата си победа от началото на сезона италианският тим остава предпоследен, 17-и в подреждането. Цървена звезда се намира на 13-о място с актив 10-13.

След по-добро първо полувреме домакините поведоха с 45:32, а опитите на гранда от Белград за обрат стигнаха само за намаляване на разликата под 10 точки.

Бившият играч на Цървена звезда Били Барън бе най-резултатен за Армани Олимпия Милано с 15 точки, 2 борби и 2 асистенции, а Бен Бентил се отчете със 17 точки и 7 борби за сръбския отбор.

В Испания израелският Макаби (Тел Авив) победи Валенсия с 94:93 (24:28, 21:27, 34:23, 15:15) излезе на осмо място във временното класиране с 12 успеха от 23 изиграни двубоя. Валенсия заема деветата позиция със същия актив.

Домакините водеха с 55 :45 след първото полувреме, но с отлична трета четвърт Макаби обърна до 79:78 преди последните 10 минути в мача.

Уейд Болдуин допринесе за успеха на гостите от Тел Авив с 19 точки, 3 борби и 4 асистенции, докато за Валенсия Джаред Харпър вкара 20 точки.

Тази вечер ще се изиграят и останалите срещи от 23 кръг в Евролигата, сред които и Олимпиакос – Анадолу Ефес от 21:00 часа.