Славия победи Балкан в последната си контрола

"Белите" спечелиха с 3:1.
Снимка: БГНЕС Архив

отборът на Славия победи с 3:1 у дома третодивизионния Балкан (Ботевград) в последната си приятелска среща по време на зимната подготовка.

Тони Тасев с прецизно изпълнение на фаул в седмата минута даде аванс за "белите" на терена с изкуствено покритие "Стоян Коцев", но Емил Колев с глава изравни след 20 минути игра.

Влезлият като резерва през втората част Роберто Илиев се разписа за 2:1 в 61-ата минута, а новото попълнение Натан Гасама оформи крайния резултат с дебютното си попадение с екипа на столичани.

До подновяване на мачовете в Първа лига отборът на Славия ще се подготвя в София. Първият противник на "белите" за 2023 година е Пирин, а двубоят между двата отбора е на 13 февруари на стадион "Александър Шаламанов".

Състав на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Велко Йеленкович, Людовик Соарес, Чунг Нгуен-до, Кристиян Стоянов, Дарко Тасевски, Кристиан Добрев, Тони Тасев, Ахмед Ахмедов (като резерви влязоха Георги Петков, Николай Кръстев, Георги Вълчев, Натан Гасама, Венцислав Керчев, Христо Попадийн, Валентин Петров, Емил Стоев, Роберто Илиев, Борис Димитров, Владимир Николов).