Интер не успя да победи в Генуа

Ди Марко от Интер (в жълто) се бори за топката с Найтинк от Сампдория.

Отборът на Интер  беше спрян от една от големите си легенди Деян Станкович, който в момента е начело на Сампдория, а срещата от 22-ия кръг на италианската Серия А в Генуа завърши 0:0.

С точката тимът от Милано остава на второ място в класирането с 44 точки, но води само с 3 пред Аталанта, Рома и Милан. Води Наполи с 59 точки. Сампдория е на предпоследното 19-о място с 11 пункта.

До почивката Интер така и не създаде някакво по-сериозно положение пред Аудеро, като далечни изстрели на Чалханоглу и Робин Гозенс не се получиха, а Лукаку опита нескопосана пета, за да затрудни защитата.

През второто полувреме картината не се промени, а Един Джеко влезе на мястото на Лукаку. И босненецът опита да изведе с едно докосване Чалханоглу, който получи удобна топка, но я ритна в страни от вратата в 77-ата минута. В добавеното време Федерико Ачерби стреля от воле, но Аудеро спаси вратата на Сампдория без да има затруднения.

В друг мач от снощи Верона победи у дома с 1:0 Салернитана.