Алкарас продължава защитата на титлата в Рио де Жанейро

Карлос Алкарас

Испанецът Карлос Алкарас от Испания се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Рио де Жанейро на клей и от категория АТР 500 и продължи защитата на титлата си.

Водачът в схемата надделя над италианеца Фабио Фонини след обрат с 6:7(5), 6:2, 6:4 и записа шеста победа в шест мача след завръщането си на корта след три месеца и половина лечение на контузии.

"Беше наистина доста трудно. И двамата с Фабио играхме на доста високо ниво, направихме страхотни удари, имаше изключителни разигравания. Много е хубаво да участваш в такива мачове, в които и двамата сме почти на 100 процента. Уморен съм, но чакам с нетърпение следващото предизвикателство", коментира вторият в световната ранглиста Алкарас, който през миналата седмица триумфира в Буенос Айрес в първия си турнир за сезона.

Испанецът пропиля аванс от 3:0 гейма в първия сет,  но във втората част дръпна с 4:0 и изравни резултата. В третия сет Алкарас стартира с два поредни пробива и поведе с 3:0, след което запази аванса си до края.

Следващият съперник на испанеца ще бъде Душан Лайович (Сърбия), който елиминира сънародника си Ласло Джере с 6:2, 6:4.