от 21.00 часа

Шампионът Рубльов спаси 5 мачбола и е на 1/4-финал в Дубай

Андрей Рубльов направи невероятен обрат.

Победителят от 2022 година в АТР 500 тенис турнира в Дубай Андрей Рубльов се класира на четвъртфиналите, след като отрази пет поредни мачбола.

Вторият поставен руснак се наложи над Алехандро Давидович Фокина от Испания с 1:6, 7:6(6), 7:6(3) след почти 2 часа и половина игра.

В първата част Давидович Фокина поведе с 5:0 гейма и лесно я спечели. В следващия сет се стигна до тайбрек. В него испанецът стигна до 6:1 точки, но не съумя да реализира нито един от петте си мачпойнта.

В заключителната част отново нямаше пробиви. В дългия 13-и гейм на свой ред Рубльов дръпна с 6:1 точки и затвори двубоя при третата си възможност.

Руснакът завърши с 32 печеливши удари (12 аса) при 15 непредизвикани грешки, а при съперника му балансът беше 38-21.

Следващият опонент на Андрей Рубльов е Ботик ван де Зандсхулп. Нидерландецът направи обрат срещу Микаел Юмер от Швеция и го победи с 3:6, 6:3, 6:3.

По публикацията работи: Любомир Тодоров