Гергана Топалова е на полуфинал в Испания

Гергана Топалова
Снимка: Иво Димитров

Втората ракета на България в женския тенис Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на турнира на клей в Палманова, Испания, който е с награден фонд 25 хиляди долара.

Тя се наложи над водачката в схемата Тера Вюрт от Хърватия с 6:4, 6:3 след 87 минути игра.

Топалова допусна пробив в откриващия гейм, но го върна при 3:3, а в десетия постигна нов брейк, за да затвори частта. В следващата 23-годишната пловдивчанка проби за 4:2 и това беше достатъчно, за да спечели двубоя.

Българката беше перфектна при точките за брейк, като реализира и трите си възможности, докато Вюрт проби веднъж от пет шанса.

Тя заслужи 18 точки за световната ранглиста, където е на 317-ото място сега.

На полуфиналите Гергана ще се изправи срещу испанка. Това ще бъде победителката от домакинския двубой между Четвъртата поставена Роса Висенс и Ариана Херлринг..

На двойки Топалова и Марта Матула (Гърция) отпаднаха на четвъртфиналите след поражение от водачките София Горгодзе (Грузия) и Ирина Шиманович (Беларус) с 6:7(3), 1:6.