Черноморец отстрани носителя на купата Рилски спортист

Деян Карамфилов (с топката) от Рилски се опитва да премине покрай Георги Боянов от Черноморец.
Снимка: БФБаскетбол

Баскетболистите на Черноморец (Бургас) отстраниха неочаквано носителя на Купата на България Рилски спортист (Самоков) на четвъртфиналите в турнира след успех след продължение с 82:78 (15:29, 18:10, 23:9, 13:21, 13:9) в полупразната „Арена София“.

Самоковци започнаха ударно мача и натрупаха преднина, който достигна до 18 точки при 39:21 през втората четвърт. Постепенно тимът на Васил Евтимов се окопити и изравни играта малко преди почивката.

В третата четвърт водени от национала Георги Боянов и Джордън Тъкър черноморци поведоха за първи път при 49:46 и увеличиха преднината си.

Деян Карамфилов 7 минути преди края даде аванс на Рилски с тройка 59:58. 39 секунди преди сирената Тъкър изравни за Черноморец 69:69, а съотборника му Мунис Туту пропусна стрелба секунда преди края.

Стигна се до продължение. В него при 76:76 за „акулите“ вкараха два поредни коша чрез своя лидер Боянов и Джордан Тъкър. Чавдар Костов върна две точки от наказателни удари. Тъкър също вкара 2 фаула и всичко свърши.

Тъкър завърши с 22 точки и 6 борби за Черноморец. Боянов направи „дабъл-дабъл“ след 16 точки и 17 борби.

За водения от Людмил Хаджисотиров Рилски спортист Александър Янев и Брандън Рандолф бяха най-резултатни, съответно с 16 и 15 точки.

На полуфиналите Черноморец очаква победителя от срещата Левски – Берое.