Везенков и Олимпиакос с 20-а поредна победа в Гърция

Везенков за втори път печели отличието в Евролигата.
Снимка: Olympiacos BC

Александър Везенков и неговият Олимпиакос постигнаха 20-та поредна победа в гръцкото баскетболно първенство. Олимпиакос надигра като домакин ПАОК със 100:70 (30:22, 19:8, 17:22, 34:18) в двубой от 20-ия кръг.

Грандът от Пирея остава лидер във временното класиране, а съставът от Солун допусна девето поражение от 20 изиграни мача.

Везенков изигра силен мач за Олимпиакос, завършвайки като най-резултатен за успеха с 26 точки, 5 борби, 4 асистенции и 2 откраднати топки за 21 минути на терена. От съотборниците му Янулис Ларендзакис добави 16 точки.

Още до почивката преднината на домакините доближи 20 точки, като след 20 минути игра Олимпиакос водеше с 49:30. Най-голямата разлика в срещата достигна 30 точки.

За ПАОК Тайлър Поли се отчете с 23 точки и 5 борби.

Александър Везенков и съотборниците му ще бъдат домакини на Кардица в следващия кръг от шампионата на Гърция на 2 април, но преди това на 29 март посрещат френския АСВЕЛ Вильорбан в Евролигата.

По публикацията работи: Любомир Тодоров