Клинсман допусна първа загуба начело на Южна Корея

Момент от двубоя в Сеул.

Матиас Весино вкара гол от близко разстояние през второто полувреме за победата на Уругвай с 2:1 срещу Република Корея в контрола, играна в Сеул, нанасяйки първа загуба на корейците под ръководството на новия селекционер Юрген Клинсман.

Клинсман бе назначен миналия месец на мястото на Пауло Бенто и все още няма победа начело на тима, след като при дебюта си в петък завърши 2:2 срещу Колумбия.

Защитникът Себастиан Коатес даде преднина на уругвайците в 10-ата минута, като засече с глава центриране от корнер на капитана Федерико Валверде.

Хван Ин-бом изравни шест минути след почивката, преди Весино да донесе победата на уругвайците в 63-а минута.

Колумбия надигра Япония с 2:1 в друга контролна среща, играна в Осака.

Японците поведоха с гол на Каору Митома още в 3-а минута, а Джон Дуран изравни до почивката.

Рафаел Боре донесе успеха на колумбийците в 61-а минута със зрелищна задна ножица.